Bilgi

Kötü Kokulara Karşı Kalıcı Önlem Nasıl Alınır Biliyor Muydunuz?

Cilt temizliği

Kişisel vücud temizliğine özen göstermemiz takdirde çok sayıda cilt hastalığına karşı yada kötü kokulara karşı kalıcı önlem almış oluruz.

Bazı cilt hastalıkları: Bazı alerjik hastalıklar, Parazitlerle oluşan hastalıklar, uyuz ve bitlenme, cilt mantarı hastalığı, cildin mikrobik hastalıkları gibi bazı alerjik hastalıkları söyleyebiliriz. Vücut temizliği ile bir çok deri sorununu ve hastalığına karşı ciddi derecede önlem alarak bu hastalıklardan kendimizi koruyabiliriz.

VÜcut kokusu: Her insanın unuttuğu ama başa gelince korkulu rüyası haline gelen durumda vücut kokusu dur. Temiz olmayan vücudumuzun yüzeyinde olan mikroplar diğer adıyla bakteriler terimizi parçalayarak oluşurlar. Vücudumuzda en yoğun kötü koku şikayetinde bulunduğumuz bölgemiz ise ayaklarımızdır. Ayaklarımızdan sonra kılların yoğun olduğu koltuk altlarımız ve mahrem yerlerimizdir.

Kötü kokuları yok etme: Her gün banyo yapamayabiliriz. Misafirlikte olabiliriz, misafirlerimiz gelebilir, iş nedeniyle banyo yapamayabiliriz. Bazı insanların ter salgısı kimilerine göre daha fazla olabilir yada ergenlik, memenapoz durumlarındaki insanlarda daha çok ortaya çıkabilir. Bu nedenle vücudumuzda kötü kokuların oluşmaması için sabunlu bir bezle koltuk altlarımızı ve ayaklarımızı su ile iyice silinerek temizlenmelidir. Temizlikten sonra ek olarak deodorant veya ter önleyici kullanılabilir.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]


Bir önceki makale olan Andız otu (Kökü) hangi hastalıklara iyi gelir Biliyor Muydunuz? başlıklı yazımızı biliyor muydunuz?