Matematik

Karmaşık işlemler, yanlış sonuçlar, sıkıcı geçen dersler vb. birçok unsur nedeniyle günümüzde birçok kişinin matematikle arası iyi değildir. Öğrendiğinizde size matematiği sevdirecek matematiksel ilginç bilgiler, aynı zamanda zorlu problemleri bile çözerken uygulayabileceğiniz en basit yöntemleri öğrenmenize yardımcı olacaktır. Kullandığınızda size hem vakit hem de işlem kolaylığı kazandıracak birçok özel bilgiyi güncel bilgi sayfalarımız üzerinden takip edebilirsiniz.

Sayılarla arası pekte iyi olmayanların bile kolayca öğreneceği ilginç bilgiler, matematik sınavlarınızda başarınızı arttıracaktır. Sürekli güncellenen ve en doğru kaynaklardan alınarak sizlerle paylaştığımız bilgilere dakikalar içinde ulaşarak, hayatınızı değiştirecek bilgileri öğrenmeye hemen başlayabilirsiniz. En ilginç bilgiler hayatınıza yön verecek.

2520 sayısı, 1 ile 10 arası tüm sayılara tam olarak bölünebilen en küçük sayı olduğunu Biliyor Muydunuz?

Eski Babilliler matematikte temel olarak 60 sayısını esas aldıklarını ve bu yüzden günümüzde 1 dakika=60 saniye, 1 saat=60 dakika ve 1 daire=360 derece olduğunu Biliyor Muydunuz?

1089 X 9=? Sonucunun = 9801 ters yazılışı olduğunu Biliyor Muydunuz?

111.111.111 X 111.111.111=? Sonucunun = 2,345,678,987,654,321 olduğunu Biliyor Muydunuz?

Matematiği daha iyi öğrenmek için ezberlemek yerine anlamanız gerektiğini Biliyor Muydunuz?

Binom üçgeninin daha önce Ömer Hayyam tarafından bulunduğunu Biliyor Muydunuz?

Matematik = Antik Yunanca da ‘matetis‘ sözcüğünden geldiğini Biliyor Muydunuz?

3 basamaklı bir sayıyı  iki kere yan yana yazarak elde ettiğimiz yeni sayının, kesinlikle 7, 11, 13, 77, 91, 143, 1001 sayılarına kalansız olarak bölündüğünü Biliyor Muydunuz?

Yüz tane sıfır kullanılarak yazılan sayıya 1 googol sayısı dendiğini ve günümüzde en sık kullanılan arama motoru olan google kelimesinin googoldan geldiğini Biliyor Muydunuz?

Eski yunanda matematiğin bugünkü müzik gibi popüler olduğunu Biliyor Muydunuz?

Yorum ekle

Yorum yazmak için burayı tıklayın