NOHUT SUYUNUN FAYDALARI NELERDİR BİLİYOR MUYDUNUZ? SAYMAKLA BİTMİYOR

Nohudun haşlanmış SUYU SAKIN ATMAYIN, ÇÜNKÜ … 1001 derdin ilacıdır! Nohut suyu değil sanki mucize.

Sağlıklı yaşam tarzını tercih edenlerin gündeminde bu kez de nohut suyu var. Nohut suyu veya diğer adı ile “aquafaba” yumurtaya alternatif olarak gösterilir.

Nohut suyu deriden kalbe, uykusuzluktan böbreklere kadar bazı hastalıklara iyi gelen nohut suyu çok faydalıdır. Nohut önceden kaynatılıp pişirilen bir fasulye çeşididir.

Nohut suyu ile yüzün yıkanması sivilcelere iyi gelir. Nohut suyu ile yüzün yıkanması derideki ölü hücreleri temizler, cildi yağlanmadan kurtarır, cildi nemlendirir, cilt hücrelerini tazeler. Nohut suyu akciğeri temizler, cinsel gücü artırır.

Nohut suyu bağışıklık sistemini güçlendirir. Hastalıklardan koruyucu etkisi vardır. Nohut suyu romatizma ağrılara karşı güçlü etkiye sahiptir. Ayrıca bel ağrısına da iyi geldiği bilinmektedir. Ağrılı bölgeye nohut suyu ile masaj yapmak gerekir. Nohut suyu ağız ağrılarına ve yaralarına iyi gelir. Ağızdaki bakterileri öldürür.

Sindirim sistemine faydalı olan nohut suyu bağırsakları temizler. Ayrıca, aç karnına içilen nohut suyunun bağırsak kurtları dökücü özelliği vardır. Bu kadar yararlı olan nohut suyunu dökmek herhalde doğru olmaz dimi arkadaşlar.

Bir önceki makale olan Parmak Emme Davranışı Ne Zaman Ortaya Çıkar ve Sone Erer Biliyor Muydunuz? başlıklı yazımızı biliyor muydunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*