SELESTİT TAŞININ NE OLDUĞUNU, NE İŞE YARADIĞINI VE FAYDALARINI BİLİYOR MUYDUNUZ?

Rengi: Mavi, sarı, kırmızı, beyaz 

Görünümü: Saydam, orta boydan büyük kümeler ve jeotlara kadar piramit kristaller veya düzlem parçalar halinde 

Nadirlik: Kolay bulunur ama epey pahalıdır Kaynağı: Britanya, Mısır, Meksika, Peru, Polonya, Libya, Madagaskar

Özellikleri: Selestit’in yüksek bir titreşimi vardır ve Yeni Çağ için bir öğretmendir. İlahi enerjilerle doludur. Sizi ruhani âlemin sonsuz huzuruna götürür ve meleklere ait âlemlerle temas kurar. Ruhsal gelişime hızlı bir başlangıç yapar ve sizi aydınlanmaya doğru yöneltir. Durugörü iletişimi, rüyaları anımsama ve beden dışı yolculuklar için faydalı bir taştır.

Bu harikulade taş kalbin saflığını arttırır ve iyi şans getirir. Aurayı iyileştirir ve gerçekleri açığa çıkarır. Denge ve hiza getiren bir taştır. Sakladığı derin huzur çekişmelerin çözümüne ve stresli dönemlerde uyumlu bir ortam sağlanmasına katkıda bulunur. Selestit barışçı görüşmeler için olanak yaratarak kötüye giden ilişkilerin gelişmesine yardım eder. Selestit yaratıcı bir, taştır, özellikle de sanat için çok yararlıdır.

Psikolojik olarak yeni deneyimlere açıklığa doğru yönlendirmesine rağmen aynı zamanda derin bir iç huzuru ve güç katar. Sonsuz ilahi bilgeliğe güven öğretir. Sakinleştirici etkisiyle ateşli duyguları yatıştırabilir.

Zihinsel olarak zihni sakinleştirip keskinleştirir, kaygıları yok eder ve zihinsel berraklıkla birlikte akıcı bir iletişimi destekler. Karmaşık fikirlerin analizine yardımcıdır. Bu taş zekâyı içgüdüyle sentezler ve zihinsel dengeyi sağlar.

Üçüncü göze yerleştirildiğinde evrensel enerjilere bağlantı sağlar. Yaradılışın tümüne barış içinde birlikte var olma vizyonu verir ve topyekün uyum olasılığına ulaşır.

İyileştirme Gücü: Selestit mükemmel bir şifa taşıdır. Ağrıları giderir ve sevgi getirir. Gözler ve kulaklardaki rahatsızlıkları geçirir, toksinleri atar ve hücresel düzen sağlar. Yatıştırıcı etkisi kas gerilimlerini azaltır ve zihinsel sancıları yatıştırır. Tüm mavi taşlarda olduğu gibi Selestit de etkili biçimde boğaz çakrasını açar ve iyileştirir, ayrıca fiziksel durumlarla da ilişkilidir.

Konumu: Uygun bir yere yerleştirin veya meditasyon ya da kristal küre falı bakarken kullanın. Bir odaya koyulan büyük bir parça Selestit o odadaki titreşimleri yükseltir. Doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayın, rengi solar.

Bir önceki makale olan ŞAP NEDİR? NASIL KULLANILIR? ZARARLARI NELERDİR? BİLİYOR MUYDUNUZ? başlıklı yazımızı biliyor muydunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*